Bet kuris vyras, turintis stipriau išreikštą vyriškąjį pradą, trokš seksualinės įvairovės. Net jei jis absoliučiai myli savo partnerę ir yra jai ištikimas, natūraliai jis norės seksualinių nuotykių su kitomis moterimis be jo pasirinktos intymaus gyvenimo partnerės. Kaip jis tvarkysis su šia aistra priklauso tik nuo jo. Tačiau svarbu suprasti, kad nėra būdo išvengti šių geidulių. Taip pat svarbu suprasti, kad pasiduodamas šiems geismams, nors trumpam ir pagyvina bei paįvairina savo gyvenimą, iš tiesų jį tik apsunkina – labiau, nei šie seksualiniai nuotykiai to verti.

Net jei esate visiškai įsipareigojęs savo mylimajai, greičiausiai karts nuo karto pagalvojate apie seksualinius santykius su kitomis moterimis. Net jeigu seksas su jūsų partnere jus visiškai tenkina, greičiausiai vis tiek geidžiate sekso ir su kitomis moterimis. Tai, kad geidžiate kitų moterų, jokiu būdu nereiškia, kad kažko trūksta jūsų intimiame gyvenime, tai tiesiog atspindi jūsų natūralų vyriškąjį seksualinį pradą.

Bet šis geismas – nėra pateisinimas paleistuvavimui. Bent jau ne daugiau nei mėgavimasis televizija yra pateisinimas dėl ko tapote nutukęs lebeda. Geismas gali priklausyti nuo daugybės faktorių, tokių kaip priklausomybės, jūsų biologinis paveldas, pirminė socializacija, ir jūsų atvira širdis. Norėdami gyventi su precizišku integralumu, turite idenfitikuoti geismo kilmę, kad aiškiai suprastumėte, kaip sukontroliuoti savo elgesį visų labui – įskaitant ir jus pačius.

Faktas yra tas, kad jūs greičiausiai norite seksualinių santykių su kitomis moterimis be savo intymaus gyvenimo partnerės. Kaip jūs į tai reaguojate atspindi jūsų gyvenimo tikslą. Jei jūsų tikslas yra mėgautis fiziniais malonumais nekreipiant dėmesio į pasekmes, turėtumėte kruštis su tiek moterų, keik tik jums norisi. Jei jūsų tikslas yra būti geru berniuku ir patenkinti savo „mamytę“, turėtumėte daryti tai, kas džiugina jūsų moterį. Jei jūsų tikslas yra atverti širdį ir išlaisvinti save ir kitus, tuomet turėtumėte daryti tai, kas didina meilės ir laisvės pasireiškimą jūsų gyvenime, ir gyvenime tų žmonių, kuriuos jūsų veiksmai paliečia.

Sprendžiate jūs. Tik nepamirškite, kad savidisciplina yra ne tas pats kas užslopinimas. Užslopindami jūs priešinatės, kovojate su savo geismu, užkasate jį kuo giliau ir stengiatės jo neparodyti. Savidisciplina – tai kuomet jūsų aukštesni troškimai valdo žemesnius troškimus ir geismus, ne priešinantis, o per supratingumu ir atjauta paremtą veikimą iš meilės.

Kiek turėsite seksualinių partnerių yra absoliučiai tik jūsų reikalas. Tačiau prieš svarstydami turėti daugiau nei vieną, iš pradžių įrodykite, kad tikrai galite susitvarkyti su viena. Jei negalite susitvarkyti su viena – jei gilus bendravimas, gaivinanti aistra ir dvasinė palaima nėra jūsų kuriamo intymaus gyvenimo pagrindas – tuomet testo neišlaikėte ir geriau būtų susilaikyti nuo kitų partnerių, nes tai nebūtų naudinga niekam.