Užsisklęsdami savyje, kai išgyvena skausmą, vyrai paneigia tikrąją savo prigimtį. Pranašesnis vyras geba nevaržomai jausti ir veikti net kai jam labai skaudu. Tokioje situacijoje vyras turėtų verčiau gyventi su skaudančia širdimi, nei visiškai ją užverti. Jis turėtų išmokti likti skausmo židinyje ir net tada sugebėti parodyti, kad geba elgtis spontaniškai ir skleisti meilę.

Įsivaizduokite, kad žlugo didelis projektas, prie kurio dirbote. Arba kad melavote savo moteriai ir ji tai išsiaiškino. Arba kad netyčia išgirdote ją juokaujant apie jūsų trūkumus lovoje. Kaip į šias situacijas reaguoja jūsų kūnas, kvėpavimas, akys? Bandykite pastebėti, ar į jus įskaudinusį žmogų ar skaudžią situaciją reaguojate atsitraukdami, slėpdamiesi, užsisklęsdami savyje. Bandykite pastebėti, ar kartais nebūna sunku pažvelgti kitam žmogui į akis? Ar neatsitinka taip, kad jūsų krūtinė ir saulės rezginys įsitempia ir susitraukia? Šie kūno pokyčiai parodo, kad į skausmą reaguojate netinkamai. Susitraukę ir užsisklendę savyje negalite nieko imtis. Bandydami apsisaugoti save įkalinate, todėl nebesate laisvi.

Kai kūnas automatiškai nori užsiverti, pranašesnis vyras stengiasi jį atverti. Atverkite priekinę savo kūno dalį, kad krūtinė ir saulės rezginys nebūtų įsitempę. Tiesiai atsisėskite ar atsistokite, plačiai ir laisvai atverkite priekinę savo kūno dalį ir leiskite krūtinei ir pilvui suminkštėti. Įkvėpkite ir leiskite orui per krūtinę ir saulės rezginį keliauti žemyn į pilvą. Pažvelkite tiesiai į akis šalia esančiam žmogui, jausdami savo skausmą ir to žmogaus buvimą šalia. Visa jūsų proto galia gali spontaniškai pasireikšti tik tokiu atveju, jei priekinė jūsų kūno dalis bus atpalaiduota ir atvira, kvėpavimas pilnas ir gilus, o žvilgsnis atviras ir nukreiptas tiesiai į kito žmogaus akis. Norėdami sekti pranašesnio vyro, kitaip dar vadinamo santykių samurajumi, pavyzdžiu, privalote išgyventi tam tikrą situaciją visu kūnu. Jei jis bus užvertas, nepajausite subtilių užuominų ir ženklų ir negalėsite įvaldyti situacijos.